سرمایه اصناف با افزایش گرانی کالاها به نصف کاهش یافته است دولت زمان ترخیص کالاها از گمرگ را تسریع ببخشد اتاق اصناف مرکز استان اصفهان

  امروز شمسی

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   صفحه اول  صفحه اول  
  خبرهای برگزيده

  آخرين اخبار
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

سرمایه اصناف با افزایش گرانی کالاها به نصف کاهش یافته است دولت زمان ترخیص کالاها از گمرگ را تسریع ببخشد

سرمایه اصناف با افزایش گرانی کالاها به نصف کاهش یافته است دولت زمان ترخیص کالاها از گمرگ را تسریع ببخشد عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: در حال حاضر این روزها شاهد افزایش گرانی کالاها هستیم که این مساله بر وضعیت کسب وکار اصناف تاثیر گذاشته و سرمایه اصناف را به نصف کاهش داده است. رسول جهانگیری افزود: در سالهای گذشته اکثریت فروشگاههای صنفی مانند لوازم خانگی ، مبلمان ، فرش و… شرایط فروش اقساطی از ۱۲ ماه تا ۳۶ ماهه داشتند اما شرایط امروز با توجه به نوسان نرخ ارز به گونه ای شده که قیمت ها روز به روز شده است و کسبه دیگر نمی توانند فروش اقساطی داشته باشند .

   سرمایه اصناف با افزایش گرانی کالاها به نصف کاهش یافته است دولت زمان ترخیص کالاها از گمرگ را تسریع ببخشد


عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: در حال حاضر این روزها شاهد افزایش گرانی کالاها هستیم که این مساله بر وضعیت کسب وکار اصناف تاثیر گذاشته و سرمایه اصناف را به نصف کاهش داده است.

رسول جهانگیری افزود: در سالهای گذشته اکثریت فروشگاههای صنفی مانند لوازم خانگی ، مبلمان ، فرش و… شرایط فروش اقساطی از ۱۲ ماه تا ۳۶ ماهه داشتند اما شرایط امروز با توجه به نوسان نرخ ارز به گونه ای شده که قیمت ها روز به روز شده است و کسبه دیگر نمی توانند فروش اقساطی داشته باشند .

وی تصریح کرد: در حال حاضر گرانی بر گران فروشی سبقه گرفته است و گرنه کاسب های ما همان کسبه ای هستند که به صورت نقد و اقساط و بدون بهره بانکی کالا را می فروختند، کسبه ما همان هایی هستند که حساب دفتری داشتند و در حال حاضر به دلیل شرایط نابسامان اقتصادی سرمایه خودشان نیز به نصف کاهش یافته و برخی از صنوف نیز ورشکسته شده اند .

جهانگیری با بیان اینکه مدیریت کلان کشوری باید به وضعیت اقتصادی کشور رسیدگی کند، اظهار کرد: زمانی نمایندگی های خودرو، خودرو را یک ساله با اقساط ۱۲ ماهه می دادند، اما در شرایط فعلی اگر خودرویی ثبت نام کنید، می‌گویند با قیمت روز محاسبه خواهد شد و لازم است تا مسئولان شرایط بازار امروز را با شرایط قبل مقایسه کنند و بدانند که هیجان های تورمی در بازار ایجاد شده است .

وی افزود: زمانی که قیمت کالایی به مانند طلا و یا دیگر کالاها افزایش پیدا می‌کنند برخی فکر می‌کنند که اصناف سود بیشتری دریافت می‌کنند در حالی که این گونه نیست و این گرانی ها باعث شده که اگر کاسبی ۱۰ واحد کالایی را بفروشد فقط ۵ واحد کالا را می توانند جایگزین کنند و در این شرایط، سود و سرمایه اصناف کاهش یافته است .

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف اصفهان اظهار کرد: ما همه تحریم های سخت و ظالمانه را پشت سر گذاشته ایم و همه شرایط امروز ما مربوط به تحریم نیست و گاهی سوء مدیریت ها چنین فضایی را ایجاد می‌کند و لازم است تا کالاهایی که در گمرک می مانند زمان ترخیص آنان تسریع شود تا مشکلات کمتری در بازار ایجاد شود .

جهانگیری افزود: به عنوان نمونه نهاده های دامی را دیر ترخیص می‌کنیم و یک دوره تولید مرغ به عقب می‌افتد و قطعا این مساله نوسان قیمتی را ایجاد می‌کند و یا نهاده های دامی که دیر ترخیص می شود دامدار مجبور است میزان نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کند و این مساله نیز در قیمت تاثیر گذار است و ضروریست تا دولت زمان ترخیص کالا از گمرگ را تسریع ببخشد و باید شرایط این روزهای بازار را درک کرد.

وی در پایان گفت: دو کلمه اصناف و انصاف همیشه در کنار هم قرار گرفته اند و هنوز هم در شرایط این روزهای بازار کاسب هایی را داریم که حساب دفتری دارند و یا از درآمد خودشان به خانواد های بی بضاعت کمک می کنند.

 شماره خبر : 187    مشاهده : 25    انتشار : 1399/8/19        آرشيو خبرهاي تصويري         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

news.isfahanasnaf.com

کلیه حقوق اين سايت برای اتاق اصناف مرکز استان اصفهان محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

طراحی سایت : اصفهان هاست